Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

Oblíbené odkazy:

Cyklostezka Bečva 

Společnost pro zvířata

Help for English

Base Camp Přerov

Hedvábná stezka

KALiMERA 

 
Navigace: MILUJEME KOLOBĚŽKY > Trasy - výlety > Pivovarská padesátka v Hanušovicích

Pivovarská padesátka v Hanušovicích

 

Už jenom ten název v člověku vzbuzuje velké očekávání a musím říci, že ne nadarmo. Po příjezdu do Hanušovic se ocitáme přímo u pivovarského musea kombinovaného s pivovarskou restaurací, na které jsme narazili v parčíku hned před bránou do pivovaru. Vjíždíme do areálu a vidíme připravené stany na posezení pro účastníky akce, výčep s pivem Holba a stánek s koloběžkami. Kostka, druhý organizátor akce, přivezl velké množství koloběžek nejen na obdivování, ale i na půjčování účastníkům akce. Za stany jsou krásné rybníčky a pivovarské prostředí dokreslují stohy naskládaných bas s pivem. Musíme tedy konstatovat, že po příjezdu do cíle, je na co se těšit a proto nemeškáme a hned vyrážíme na trasu.

 

 
 
Trasa Pivovarské padesátky měří 55 km a načítané převýšení je 950 m

 
 

   Zaregistrovat a jedeme kluci

 
 

 Víťa, Ráďa a Míra na startu
 

 

Jede se po asfaltových cestách za běžného provozu a první třetina trasy vede kolem potoka neustále do kopce. Stoupáme krásným údolíčkem obklopeni lesem a cestou potkáváme ostatní účastníky akce. Jsme překvapeni, že je tu tolik kolobkářů a je velice příjemné potkávat kámoše na kolobkách, i když jsme tu jediní, kteří nejedou na Kostkách. Po cestě vytváříme kolobkářský peloton a dojíždíme na kopec k hospůdce Na červeném potoce. Tu rozhodně nemůžeme minout, protože je obležená cyklisty a kolobkáři, což ostatně můžeme říci o všech dalších hospodách podél tratě. S radostí se přidáváme a u občerstvení obdivujeme krásu Jeseníku. Je nádherné pozorovat horskou krajinu, vysoké hory porostlé lesy a travnaté údolí. Opouštíme příjemnou hospůdku a vyjíždíme na hřeben kopce, kde se před námi otevírá jesenické krajina v plné své kráse. A je to nádhera!

 

 Takový kopec, to je brnkačka

   

 

 Tak tady zastavit musíme

   

 

 Jeseníky, to je nádhera
 

 

Zatím, co obdivujeme krásy přírody, dojíždíme do městečka Králíky a odtud cesta vede příjemně lehce z kopečka až do naší druhé zastávky na oběd v Písařově, v restauraci Na Kocandě. Po pohodovém odpočinku vyrážíme do kopce, který se ale záhy změní v suprovní, pětikilometrový sjezd serpentinami po krásné cestě až do obce Olšany. Zastavujeme, abychom pokeceli, jak jsme “klopili zatáčky“ a potom se odhodlaně pouštíme do poslední třetiny trati. Po poledni začíná sluníčko pálit a tak se už těšíme na Holbu – “ryzí pivo z hor“, které na nás čeká v cíli. Po cestě ještě potkáváme parádní veterány, kteří tu mají sraz a již vjíždíme do nádvoří pivovaru. Tady se situace podstatně změnila. Zatím co ráno nádvoří zelo téměř prázdnotou, odpoledne je zde plno příjemných lidí s krásnými zážitky z cesty. U pivka ještě čekáme na tombolu, ale bohužel jsme nevyhráli ani kolobku a ani friťák a tak se pomalu balíme a odjíždíme domů.

 

 
Z kopečka to jede  (foto: Mirek)

 

 
 
 
 
 Parádní cesta

 

 
 
 
Pohodička v cíli


 

Dámy a pánové, byla to skvělá akce. Krásně jsme se projeli nádhernou krajinou, zažili super sjezd a příjemnou kamarádskou atmosféru. Doufám, že se příští rok na Pivovarské padesátce zase všichni potkáme!
 

  

Tak zase za rok, nazdraví přátelé  (foto: Mirek)

  

-PV-

 
© kolobka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma