Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

Oblíbené odkazy:

Cyklostezka Bečva 

Společnost pro zvířata

Help for English

Base Camp Přerov

Hedvábná stezka

KALiMERA 

 
Navigace: MILUJEME KOLOBĚŽKY > Trasy - výlety > LITOVELSKÝMI LUHY

LITOVELSKÝMI LUHY

Olomouckými cyklisty doporučovaná trasa přes Litovelské luhy byla zajímavým typem na výlet. Abychom více prozkoumali krajinu u Olomouce, vyjeli jsme až z Mohelnice.
 
Po rovině 44 km z Mohelnice do Olomouce
 
Cesta otevřenou a rovinatou krajinou Hané přerušil pouze malý kopeček za Novými Mlýny, ze kterého vede pět kilometrů rovná cesta přímo do Litovle. Litovlí projíždíme, díky dobrému značení cyklostezek, velmi dobře a rychle.
 
Přes kopeček za vesnicí Nové Dvory
 
A již jsme v centru Chráněné krajinné oblasti Litovelské luhy, která je souvislý komplex lužních lesů v těsné vazbě na meandrující tok řeky Moravy se slepými rameny a tůněmi. Setkáváme se zde především s dubem, jasanem a javorem. Po cestě můžeme vidět pár hezkých přírodních zákoutí, ale není jich mnoho. Narazíme na příjemnou restauraci a dvě místa vhodná ke koupání, Náklo a Poděbrady. Náklo je jezero vzniklé bagrováním písku a prostředí včetně čistoty vody nic moc. Poděbrady jsou na tom o poznání lépe, ale žádnou exkluzivitu nečekejte. A to jsme po 44km už vlastně v Olomouci.
 
Řeka Morava proplétající se Hanou
 
 
Lesní zátiší
 
 
Restaurace s výhledem na koňský výběh
 
 
Rybník Poděbrady
 
Na trase se setkáte se všemi druhy povrchu. Příjemnou asfaltovou cestou, hrubou asfaltovou cestou, asfaltkou s dírami, drnkajícími kostkami, šotolinovou cestou, polňačkou s dírami a dokonce i hliněnou cestičkou v trávě. Z toho důvodu je trasa i dlouho po dešti nesjízdná a mezi námi i za sucha není zrovna vhodná pro kolobky. Navíc musím říci, že mě tato trasa také nějak zvláště neoslnila krásnou krajinou. Takže příště vyrazím raději někam jinam.
 
-PV-
 
© kolobka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma