Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

Oblíbené odkazy:

Cyklostezka Bečva 

Společnost pro zvířata

Help for English

Base Camp Přerov

Hedvábná stezka

KALiMERA 

 
Navigace: MILUJEME KOLOBĚŽKY > Trasy - výlety > BŘECLAVSKO NA KOLOBKÁCH

BŘECLAVSKO NA KOLOBKÁCH

Zatoužili jste někdy po pohodovém výletě hezky po rovince v kouzelné přírodě lužních lesů, pohádkových zámečků a exotické krajiny? Pokud ano, zajeďte si na Břeclavsko. Můžete se projet kolem turisticky oblíbené Lednice. Pokud ale, tak jako my toužíte spíše po klidu přírody, než se vyhýbat desítkám cyklistů, jeďte od Hodonína přes lužní lesy do Břeclavi.
 
Krásných 40 km přes lužní lesy
 
My jsme vyjeli z Moravské Nové Vsi a kolem velkých rybníků vjeli do lužního lesa. Lesem vede dostatečně kvalitní asfaltová silnice, stačí se držet zelené turistické značky a od Lanžhotu cyklostezky. My jsme prozkoumali i odbočky v lese, kde jsou skrytá slepá ramena řeky Moravy. Jsou to opravdu úchvatná zátiší, z kterých vyzařuje klid a pohoda. Přes listoví stromů pronikají na stojící vodní hladinu paprsky slunce a ozařují mechem porostlé staré kmeny stromů. Také jsme se podívali k řece Moravě, kolem které vede cyklostezka. Bohužel je kamenitá a tak velmi špatně sjízdná i pro kola, natož pro kolobky.

 

Míříme kolem rybníků do lužního lesa

 

Asfaltka přes les

 

Kolem zarostlých slepých ramen řeky Moravy

 

Klid vyzařující lesní zátiší

 

Peťa na cyklostezce u řeky Moravy
 
 
Pomalu vyjíždíme z lesa a přes pole plné slunečnic dorážíme do Lanžhotu. Tady jsou na návsi hned dvě restaurace, pravý to čas na občerstvení. Pokračujeme po cestě na Břeclav, ze které záhy odbočujeme a dojíždíme k loveckému zámečku Pohansko. Zámeček byl postaven na valu starého velkomoravského hradiště z 8. až 9. století v roce 1812. V prvním patře je expozice archeologických vykopávek z doby Velkomoravské říše. Najdeme tady také posezení u hezkého rybníčku a občerstvení pro ty, kterým již vyhládlo a dostali žízeň.
Posezení je tu hezké, ale my už míříme do Břeclavi přes velmi zajímavou krajinu luk, na kterých můžete vidět jak obrovské staleté duby, tak velice zajímavé suché stromy s exoticky zkroucenými větvemi.

 

Lovecký zámeček Pohansko s výstavou exponátů z Velkomoravské říše

 

 

Exotická krajina Podyjí s čapím hnízdem na stromě
 
 
Po velice zajímavých a krásných 40 km se ještě stavujeme u zámku v Břeclavi a potom fičíme vlakem domů. Celá trasa vede po rovině nebo dokonce z kopečka, takže se jedná o velice pohodovou jízdu. Krajina se nám moc líbila a určitě stojí za to se sem vrátit a projet další části Břeclavska.
 
-PV-

 

 

 

 
© kolobka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma