Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

Oblíbené odkazy:

Cyklostezka Bečva 

Společnost pro zvířata

Help for English

Base Camp Přerov

Hedvábná stezka

KALiMERA 

 
Navigace: MILUJEME KOLOBĚŽKY > Recenze kolobek > SERVIS - Jak na kolobku s pumpou

SERVIS - Jak na kolobku s pumpou

Tentokrát bych se zastavil u pumpování kol u koloběžky. Možná si říkáte proč o takové triviální záležitosti vůbec píšu. Pokud foukáme kola doma, běžnou hustilkou, není problém. Ale ten, kdo zkoušel nafouknout kolo u kolobky malou, přenosnou pumpou, kterou si bereme sebou na výlety, s největší pravděpodobností narazil na dva problémy. Kolobka má většinou malá kola a špice jsou blízku u sebe. Z toho důvodu nejde vůbec přenosnou pumpu nasunout na ventilek, protože je široká a nevleze se mezi špice.
Druhý problém je autoventilek.  Pumpičky jsou vetšinou dělané na úzký galuskový ventilek. Některé mají univerzální otočnou gumovou vložku, ale udržet pumpu na autoventilku jednou rukou tak, aby neucházel vzduch někdy bývá neřešitelný problém.
Mě se osvědčilo používat následující řešení. Použil jsem malou přenosnou pumpičku s gumovou vložkou na galuskový ventilek. Gumová vložka je u některých pumpiček dotahována objímkou se závitem či rychloupínákem. Dále jsem vzal obyčejný šlaušek na cyklopumpu na autoventilek, ale pozor, uvnitř vprostřed musí trčet malý čudlík, který po našroubování šlaušku na autoventilek stlačí pojišťovací čep ventilku a můžeme snadno foukat. Dělají se šlaušky i bez tohoto čudlíku a to se potom člověk u pumpování nadře. Z druhé strany šlaušku jsem sundal gumové těsnění a našrouboval či zatlačil jsem tuto stranu šlaušku do pumpičky a dotáhl utahovací objímku.

Šlaušek na autoventilek, uvnitř s čudlíkem a pumpička s gumovou vložkou na galuskový ventilek.

 
 
Takové pumpování jde skoro samo.
 
 
 
 
Potom už jenom našroubujeme šlaušek na ventilek, opřeme si pumpičku o zem, chytneme ji mezi boty a můžeme zlehka a pohodlně pumpovat.
 
Všem přeji aby nikdy na výletech nepíchli a nemuseli nic takového použít.
 
 
 
-PV-

 

 
© kolobka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma