Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

Oblíbené odkazy:

Cyklostezka Bečva 

Společnost pro zvířata

Help for English

Base Camp Přerov

Hedvábná stezka

KALiMERA 

 
Navigace: MILUJEME KOLOBĚŽKY > Recenze kolobek > Kostka Hill Pro

Kostka Hill Pro

Letos Kostka představila nový model své koloběžky s oběma 20“ koly. Jedná se o upravený rám velmi rozšířené a populární kolobky Hill. Na webu firmy Kostka je tento nový model, aspoň v době psaní této recenze, dostupný pouze ve verzi PRO s kotoučovými hydraulickými brzdami za nemalou cenu 16 900,- Kč. Mnou recenzovaná kolobka je od Václava Pechra, který rámy Kostka kompletuje komponenty podle svého návrhu. Na této kolobce je použitý rám na uchycení čelisťových brzd.
 
 
 
 
Jelikož je zadní kolo dvaceti palcové je rám delší o 25 mm ve srovnání s Hillem se zadním šestnácti palcovým kolem. Proto je také rám o něco pružnější a to přispívá ke komfortnější turistické jízdě. Rám je také dost dlouhý, takže kolobku využijí i sportovněji založení jezdci, kteří se potřebují při jízdě více “natáhnout“.
Přední stavba této recenzované kolobky je vybavená komponenty značky BBB – řidítka, představec, hlavové složení, gripy a košík na láhev. Brzdy jsou použity Avidy Single Digital s výborným brzdícím účinkem. Kola jsou od firmy Remerx se dvacetičtyřmi dráty, dvojitými ráfky 406x19 a náboji s průmyslovými ložisky. Na pláštích Schwalbe Road Cruiser 20x1,75” je světlá výška kolobky v nezatíženém stavu 65 mm a nášlapná výška je 90 mm.
 
 
 
Jízda na kolobce je opravdu velmi příjemná a kolobka se hodí pro jízdu na všech druzích povrchů, od asfaltu až po lesní cestu. Hill se šestnácti palcovým kolem je více čipernější, universálnější a o jedno kilo lehčí. Recenzovaná kolobka je více komfortnější a stabilnější. Nebál bych se na ní frčet stokilometrovou rychlostí z kopce. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Kostka pořád jenom inovuje svoje starší modely a proto všeobecně řečeno jízda na kolobkách Kostka je pořád stejná. Je to prostě Kostka! Komu tato značka sedí, ten bude jistě nadšený i z téhle koloběžky!
 
 
 
Možná by některé čtenáře zajímalo srovnání této kolobky s kolobkou Vella Speedboard. Bohužel musím říci, že i když by se mohlo zdát, že jsou tyto kolobky na pohled stejné, ve skutečnosti jsou naprosto rozdílné. Je to dáno rozdílnou geometrii rámu. Proto je to závislé na subjektivním pocitu jezdce, která kolobka mu více bude vyhovovat. Všeobecně by se dalo říci, že obě kolobky jsou určeny na turistiku.
Jízda na Velle bude ještě daleko více komfortnější, protože je více pružnější a stupátko se dá nastavit na nižší světlou výšku 35 mm, což šetří síly při dálkových jízdách. Také dřevěná deska stupátka Velly je větší a rovná, tedy daleko pohodlnější. Po namontování BMX-ových řidítek je Vella více vhodná pro vyšší jezdce.
Kostka je více stabilnější a jezdec se na ní bude cítit více bezpečněji, hlavně při vysokých rychlostech z kopce a při překonávání překážek na cestách. Kostku můžete hned po koupi začít používat, ale Vella potřebuje dovybavit lepšími komponenty.
 
 
Výrobce: Václav Pechr
 
-PV-
 
© kolobka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma