Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Vytvořte si webové stránky

Návštěvnost

Oblíbené odkazy:

Cyklostezka Bečva 

Společnost pro zvířata

Help for English

Base Camp Přerov

Hedvábná stezka

KALiMERA 

 
Navigace: MILUJEME KOLOBĚŽKY > Recenze kolobek > KOLOBKY K-BIKE

KOLOBKY K-BIKE

 Hned na úvod musím říct, že koloběžky značky K-BIKE jsou, dle mého názoru, jedny z nejlepších strojů své kategorie, které se u nás vyrábí. Jsou výborně konstrukčně zpracovány, čož je vidět na každém detailu kolobky. Každá partie sto procentně slouží svému účelu. Ať je to úhel posazení předního kola či skloněná stupačka a tím pohodlná pro nohu nebo uložení kol bez vyčnívajících šroubů náboje z rámu jako ochrana proti kopnutí se do kotníku. Kolobka je lehká, svižná, rychle ovladatelná a příjemná na postavení jezdce.

 

 

Geometrie K-BIKE K5. Zdroj: koloběžka.eu
 
Kolobky se vyrábí ve třech modelech K5, K6 a K7. Model K5 a K6 má 12“ kola a rozdíl mezi nimi je pouze ve světlé výšce rámy, která je u K5 pět cm a u K6 šest cm. Můžete si tedy vybrat dle vašich potřeb – dle nerovností terénu v jakém se budete nejvíce pohybovat.
Model K7 má přední kolo 16“ palcové. Kolobka lépe projíždí terénem a je vhodnější pro vyšší jezdce nebo pro ty, kteří chtějí větší pohodlíčko. Světlá výška rámu je šest cm.
Musím také podotknout, že jekl z kterého je rám udělán má rozměr 20 mm a tudíž výška nášlapné plochy je opravdu nízká a proto jízda na kolobce je pohodlná a málo únavná, přičemž světlost je dostatečná i pro jízdu na lesních cestách. Velkou výhodou je svažující nášlapná plocha směrem do předu o 5 mm. To způsobuje, že úhel mezi nohou a chodidlem je větší a odrážení je daleko pohodlnější.Také pružnost rámu je vyvážená. Rám je dostatečně tuhý, přičemž si zachovává přirozenou pružnost.
Již velikost kolobek je předurčuje pro použití ve městech či na kratší vzdálenosti. Zde jsou K-BIKE opravdu “doma“. Jezdil jsem s K7 i trasy 50 km, ale přijel jsem vytřepaný a cítil jsem bolest za krkem, takže pro delší turistické výlety je lepší zvolit větší kolobky.

K-BIKE K7

 

Úprava rámu proti prodření
 
 Ať si člověk dává pozor sebelepší, tak se neubrání odření spodku rámu u žádné kolobky. Rám K-BIKE je vyroben z jeklu se sílou stěny jeden milimetr a hrozí jeho rychlé prodření zvláště na patnících ve městě. Kámen na polní cestě odletí, kořen na lesní cestě rám nepoškodí, ale betonový patník na chodníku je pevně uložený a nepustí. Pár horších škrábanců a můžeme se bát, že např. při sjezdu z kopce rám praskne.
 

 Navařená ochrana ze spodu

 
K podření rámu dochází nejvíce na nejnižším místě tj. v ohybu rámu. Proto jsem na toto místo přivařil dopředu ohnutou ochranu z plechu o síle dva milimetru. Ochrana funguje báječně a navíc se ukázalo, že jako přidaná hodnota této úpravy je znatelné ztužení rámu.
Navařená ochrana z vrchu
 
 
Pravdou je, že touto úpravou se přijde o záruku, ale na druhou stranu tato úprava zajistí prodloužení životnosti rámu určitě na delší dobu než je záruční doba. Také při reklamaci prodřeného rámu by asi výrobce reagoval, že výrobek nebyl správně používán.
 
 
Závěr
 
Kdo si bude vybírat kolobku pro sport nebo pro jízdu po městě či potřebuje skladný stroj do auta, autobusu, obchodu, kanceláře měl by si vyzkoušet K-BIKE. Za cenu necelých čtyř tisíc dobrá volba. Doporučuji kolobku vybavit plášti Schwalbe Big Aplle, výrazně se zvýší pružení a pohodlnost kolobky. Nevýhodou je neatraktivnost černé barvy, ale to je pouze subjektivní pocit. V roce 2011 začal výrobce na kolobky montovat kratší představce a nižší řidítka, což není dobře. To způsobuje prkený postoj jezdce a snižuje sportovní použití kolobky. Při jízdě se člověk potřebuje natáhnou do předu a proto se obávám, že výměna těchto částí bude nutností. Doporučil bych také kvalitnější ráfky, jelikož kola jsou osazena těmi nejobyčejnějšími ráfky u kterých jsou nekvalitní spoje a při brzdění ve větších rychlostech vznikají rázy, které způsobují nebezpečnou jízdu. 
 
Výrobce: Petr Vavruša – K Bike, Zlín
 
-PV-
 
© kolobka.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma